Search the news archive:
 
1st Fabio's Fantasy Tour League: Round 2 Schedule
 
By Fabio
Date: 7/13/2003
1st Fabio's Fantasy Tour League: Round 2 Schedule
 

1st Fabio's Fantasy Tour League - Round 2 Matches : Full Schedule

GROUP A2:

Stage 1:
Curt Kristensen vs. Greggor Hall
Christopher Boshart vs. Andrew Blaskett
Lee Vega vs. Amber McFarlane
Heidi Faller vs. Jason Minato

Stage 2:
Curt Kristensen vs. Andrew Blaskett
Christopher Boshart vs. Greggor Hall
Lee Vega vs. Jason Minato
Heidi Faller vs. Amber McFarlane

Stage 3:
Curt Kristensen vs. Amber McFarlane
Christopher Boshart vs. Jason Minato
Lee Vega vs. Greggor Hall
Heidi Faller vs. Andrew Blaskett

Stage 4:
Curt Kristensen vs. Jason Minato
Heidi Faller vs. Greggor Hall
Christopher Boshart vs. Amber McFarlane
Lee Vega vs. Andrew Blaskett

Stage 5:
Curt Kristensen vs. Christopher Boshart
Lee Vega vs. Heidi Faller
Greggor Hall vs. Andrew Blaskett
Amber McFarlane vs. Jason Minato

Stage 6:
Curt Kristensen vs. Heidi Faller
Christopher Boshart vs. Lee Vega
Greggor Hall vs. Jason Minato
Amber McFarlane vs. Andrew Blaskett

Stage 7:
Curt Kristensen vs. Lee Vega
Christopher Boshart vs. Heidi Faller
Andrew Blaskett vs Jason Minato
Greggor Hall vs. Amber McFarlane




GROUP B2:

Stage 1:
Aurélien Delaurent vs. Chris Tunnock
Joni Johnson vs. Cary Whaley
Raymond Tiangco vs. Matthew Stevens
Jan Dijkstra vs. Michael Elmer

Stage 2:
Aurélien Delaurent vs. Cary Whaley
Joni Johnson vs. Chris Tunnock
Raymond Tiangco vs. Michael Elmer
Jan Dijkstra vs. Matthew Stevens

Stage 3:
Aurélien Delaurent vs. Matthew Stevens
Joni Johnson vs. Michael Elmer
Raymond Tiangco vs. Chris Tunnock
Jan Dijkstra vs. Cary Whaley

Stage 4:
Aurélien Delaurent vs. Michael Elmer
Jan Dijkstra vs. Chris Tunnock
Joni Johnson vs. Matthew Stevens
Raymond Tiangco vs. Cary Whaley

Stage 5:
Aurélien Delaurent vs. Joni Johnson
Raymond Tiangco vs. Jan Dijkstra
Chris Tunnock vs. Cary Whaley
Matthew Stevens vs. Michael Elmer

Stage 6:
Aurélien Delaurent vs. Jan Dijkstra
Joni Johnson vs. Raymond Tiangco
Chris Tunnock vs. Michael Elmer
Matthew Stevens vs. Cary Whaley

Stage 7:
Aurélien Delaurent vs. Raymond Tiangco
Joni Johnson vs. Jan Dijkstra
Cary Whaley vs Michael Elmer
Chris Tunnock vs. Matthew Stevens




GROUP C2:

Stage 1:
Betsy Baker vs. David Baer
Troels Bjerregaard vs. Craig Robertson
Philipp Köther vs. Benjamin Clark
Andrew Titman vs. Peter Hurley

Stage 2:
Betsy Baker vs. Craig Robertson
Troels Bjerregaard vs. David Baer
Philipp Köther vs. Peter Hurley
Andrew Titman vs. Benjamin Clark

Stage 3:
Betsy Baker vs. Benjamin Clark
Troels Bjerregaard vs. Peter Hurley
Philipp Köther vs. David Baer
Andrew Titman vs. Craig Robertson

Stage 4:
Betsy Baker vs. Peter Hurley
Andrew Titman vs. David Baer
Troels Bjerregaard vs. Benjamin Clark
Philipp Köther vs. Craig Robertson

Stage 5:
Betsy Baker vs. Troels Bjerregaard
Philipp Köther vs. Andrew Titman
David Baer vs. Craig Robertson
Benjamin Clark vs. Peter Hurley

Stage 6:
Betsy Baker vs. Andrew Titman
Troels Bjerregaard vs. Philipp Köther
David Baer vs. Peter Hurley
Benjamin Clark vs. Craig Robertson

Stage 7:
Betsy Baker vs. Philipp Köther
Troels Bjerregaard vs. Andrew Titman
Craig Robertson vs Peter Hurley
David Baer vs. Benjamin Clark




GROUP D2:

Stage 1:
Greg Carter vs. Steve Hermanson
Jeff Ofsanko vs. Christopher S. Hurt
David Brunk vs. Patrick Shipley
Robert Jeffers vs. Sharon Sharp

Stage 2:
Greg Carter vs. Christopher S. Hurt
Jeff Ofsanko vs. Steve Hermanson
David Brunk vs. Sharon Sharp
Robert Jeffers vs. Patrick Shipley

Stage 3:
Greg Carter vs. Patrick Shipley
Jeff Ofsanko vs. Sharon Sharp
David Brunk vs. Steve Hermanson
Robert Jeffers vs. Christopher S. Hurt

Stage 4:
Greg Carter vs. Sharon Sharp
Robert Jeffers vs. Steve Hermanson
Jeff Ofsanko vs. Patrick Shipley
David Brunk vs. Christopher S. Hurt

Stage 5:
Greg Carter vs. Jeff Ofsanko
David Brunk vs. Robert Jeffers
Steve Hermanson vs. Christopher S. Hurt
Patrick Shipley vs. Sharon Sharp

Stage 6:
Greg Carter vs. Robert Jeffers
Jeff Ofsanko vs. David Brunk
Steve Hermanson vs. Sharon Sharp
Patrick Shipley vs. Christopher S. Hurt

Stage 7:
Greg Carter vs. David Brunk
Jeff Ofsanko vs. Robert Jeffers
Christopher S. Hurt vs Sharon Sharp
Steve Hermanson vs. Patrick Shipley




GROUP E2:

Stage 1:
Andrea Grandi vs. Marco Santoro
Jaume Buqueras vs. Mario Ballesteros
Hans Jacob Hofgaard vs. Tim Maros
Patrick Cowan vs. Abraham Martínez González

Stage 2:
Andrea Grandi vs. Mario Ballesteros
Jaume Buqueras vs. Marco Santoro
Hans Jacob Hofgaard vs. Abraham Martínez González
Patrick Cowan vs. Tim Maros

Stage 3:
Andrea Grandi vs. Tim Maros
Jaume Buqueras vs. Abraham Martínez González
Hans Jacob Hofgaard vs. Marco Santoro
Patrick Cowan vs. Mario Ballesteros

Stage 4:
Andrea Grandi vs. Abraham Martínez González
Patrick Cowan vs. Marco Santoro
Jaume Buqueras vs. Tim Maros
Hans Jacob Hofgaard vs. Mario Ballesteros

Stage 5:
Andrea Grandi vs. Jaume Buqueras
Hans Jacob Hofgaard vs. Patrick Cowan
Marco Santoro vs. Mario Ballesteros
Tim Maros vs. Abraham Martínez González

Stage 6:
Andrea Grandi vs. Patrick Cowan
Jaume Buqueras vs. Hans Jacob Hofgaard
Marco Santoro vs. Abraham Martínez González
Tim Maros vs. Mario Ballesteros

Stage 7:
Andrea Grandi vs. Hans Jacob Hofgaard
Jaume Buqueras vs. Patrick Cowan
Mario Ballesteros vs Abraham Martínez González
Marco Santoro vs. Tim Maros




GROUP F2:

Stage 1:
Jeff Mc Farlane vs. Doug Bennett
Marc Millstone vs. Harm Hanemaayer
Lubomir Kopanicak vs. Tim Oh
David Murden vs. Jim Klepper

Stage 2:
Jeff Mc Farlane vs. Harm Hanemaayer
Marc Millstone vs. Doug Bennett
Lubomir Kopanicak vs. Jim Klepper
David Murden vs. Tim Oh

Stage 3:
Jeff Mc Farlane vs. Tim Oh
Marc Millstone vs. Jim Klepper
Lubomir Kopanicak vs. Doug Bennett
David Murden vs. Harm Hanemaayer

Stage 4:
Jeff Mc Farlane vs. Jim Klepper
David Murden vs. Doug Bennett
Marc Millstone vs. Tim Oh
Lubomir Kopanicak vs. Harm Hanemaayer

Stage 5:
Jeff Mc Farlane vs. Marc Millstone
Lubomir Kopanicak vs. David Murden
Doug Bennett vs. Harm Hanemaayer
Tim Ohvs. Jim Klepper

Stage 6:
Jeff Mc Farlane vs. David Murden
Marc Millstone vs. Lubomir Kopanicak
Doug Bennett vs. Jim Klepper
Tim Ohvs. Harm Hanemaayer

Stage 7:
Jeff Mc Farlane vs. Lubomir Kopanicak
Marc Millstone vs. David Murden
Harm Hanemaayer vs Jim Klepper
Doug Bennett vs. Tim Oh




GROUP G2:

Stage 1:
Doris Herman vs. Miles Hurley
Jonathan Podmore vs. Rainer Sprehe
Lexi Tejeda vs. Jim Robson
Jeffrey Berkowitz vs. Peter Donati

Stage 2:
Doris Herman vs. Rainer Sprehe
Jonathan Podmore vs. Miles Hurley
Lexi Tejeda vs. Peter Donati
Jeffrey Berkowitz vs. Jim Robson

Stage 3:
Doris Herman vs. Jim Robson
Jonathan Podmore vs. Peter Donati
Lexi Tejeda vs. Miles Hurley
Jeffrey Berkowitz vs. Rainer Sprehe

Stage 4:
Doris Herman vs. Peter Donati
Jeffrey Berkowitz vs. Miles Hurley
Jonathan Podmore vs. Jim Robson
Lexi Tejeda vs. Rainer Sprehe

Stage 5:
Doris Herman vs. Jonathan Podmore
Lexi Tejeda vs. Jeffrey Berkowitz
Miles Hurley vs. Rainer Sprehe
Jim Robson vs. Peter Donati

Stage 6:
Doris Herman vs. Jeffrey Berkowitz
Jonathan Podmore vs. Lexi Tejeda
Miles Hurley vs. Peter Donati
Jim Robson vs. Rainer Sprehe

Stage 7:
Doris Herman vs. Lexi Tejeda
Jonathan Podmore vs. Jeffrey Berkowitz
Rainer Sprehe vs Peter Donati
Miles Hurley vs. Jim Robson




GROUP H2:

Stage 1:
Mick Veal vs. Nigel Ravenhill
Edwin Nijsen vs. Niko Hinz
Martin Sherrington vs. Mike Pease
Scott Cairns vs. Joanna Hurley

Stage 2:
Mick Veal vs. Niko Hinz
Edwin Nijsen vs. Nigel Ravenhill
Martin Sherrington vs. Joanna Hurley
Scott Cairns vs. Mike Pease

Stage 3:
Mick Veal vs. Mike Pease
Edwin Nijsen vs. Joanna Hurley
Martin Sherrington vs. Nigel Ravenhill
Scott Cairns vs. Niko Hinz

Stage 4:
Mick Veal vs. Joanna Hurley
Scott Cairns vs. Nigel Ravenhill
Edwin Nijsen vs. Mike Pease
Martin Sherrington vs. Niko Hinz

Stage 5:
Mick Veal vs. Edwin Nijsen
Martin Sherrington vs. Scott Cairns
Nigel Ravenhill vs. Niko Hinz
Mike Pease vs. Joanna Hurley

Stage 6:
Mick Veal vs. Scott Cairns
Edwin Nijsen vs. Martin Sherrington
Nigel Ravenhill vs. Joanna Hurley
Mike Pease vs. Niko Hinz

Stage 7:
Mick Veal vs. Martin Sherrington
Edwin Nijsen vs. Scott Cairns
Niko Hinz vs Joanna Hurley
Nigel Ravenhill vs. Mike Pease




GROUP I2:

Stage 1:
Frank Fronhofer vs. Markus Steil
Robert Smiely vs. Niels Have
Michael Ryan vs. Judith Angela
Matt Latyszonek vs. Phil Miano

Stage 2:
Frank Fronhofer vs. Niels Have
Robert Smiely vs. Markus Steil
Michael Ryan vs. Phil Miano
Matt Latyszonek vs. Judith Angela

Stage 3:
Frank Fronhofer vs. Judith Angela
Robert Smiely vs. Phil Miano
Michael Ryan vs. Markus Steil
Matt Latyszonek vs. Niels Have

Stage 4:
Frank Fronhofer vs. Phil Miano
Matt Latyszonek vs. Markus Steil
Robert Smiely vs. Judith Angela
Michael Ryan vs. Niels Have

Stage 5:
Frank Fronhofer vs. Robert Smiely
Michael Ryan vs. Matt Latyszonek
Markus Steil vs. Niels Have
Judith Angela vs. Phil Miano

Stage 6:
Frank Fronhofer vs. Matt Latyszonek
Robert Smiely vs. Michael Ryan
Markus Steil vs. Phil Miano
Judith Angela vs. Niels Have

Stage 7:
Frank Fronhofer vs. Michael Ryan
Robert Smiely vs. Matt Latyszonek
Niels Have vs Phil Miano
Markus Steil vs. Judith Angela




GROUP J2:

Stage 1:
Scott J. Couch vs. Grant Kepler
Tim McDonald vs. Wes Majick
Patrick Sharp vs. Mauro Brunetti
Manny Samaniego vs. Rene Strandberg

Stage 2:
Scott J. Couch vs. Wes Majick
Tim McDonald vs. Grant Kepler
Patrick Sharp vs. Rene Strandberg
Manny Samaniego vs. Mauro Brunetti

Stage 3:
Scott J. Couch vs. Mauro Brunetti
Tim McDonald vs. Rene Strandberg
Patrick Sharp vs. Grant Kepler
Manny Samaniego vs. Wes Majick

Stage 4:
Scott J. Couch vs. Rene Strandberg
Manny Samaniego vs. Grant Kepler
Tim McDonald vs. Mauro Brunetti
Patrick Sharp vs. Wes Majick

Stage 5:
Scott J. Couch vs. Tim McDonald
Patrick Sharp vs. Manny Samaniego
Grant Kepler vs. Wes Majick
Mauro Brunetti vs. Rene Strandberg

Stage 6:
Scott J. Couch vs. Manny Samaniego
Tim McDonald vs. Patrick Sharp
Grant Kepler vs. Rene Strandberg
Mauro Brunetti vs. Wes Majick

Stage 7:
Scott J. Couch vs. Patrick Sharp
Tim McDonald vs. Manny Samaniego
Wes Majick vs Rene Strandberg
Grant Kepler vs. Mauro Brunetti




GROUP K2:

Stage 1:
Ewan Hall vs. Peggy Kristensen
Moritz Mehlem vs. Chuck Hudak
Denise Francisco vs. Tim Turnquist
Pete Butler vs. Will Geoghegan

Stage 2:
Ewan Hall vs. Chuck Hudak
Moritz Mehlem vs. Peggy Kristensen
Denise Francisco vs. Will Geoghegan
Pete Butler vs. Tim Turnquist

Stage 3:
Ewan Hall vs. Tim Turnquist
Moritz Mehlem vs. Will Geoghegan
Denise Francisco vs. Peggy Kristensen
Pete Butler vs. Chuck Hudak

Stage 4:
Ewan Hall vs. Will Geoghegan
Pete Butler vs. Peggy Kristensen
Moritz Mehlem vs. Tim Turnquist
Denise Francisco vs. Chuck Hudak

Stage 5:
Ewan Hall vs. Moritz Mehlem
Denise Francisco vs. Pete Butler
Peggy Kristensen vs. Chuck Hudak
Tim Turnquist vs. Will Geoghegan

Stage 6:
Ewan Hall vs. Pete Butler
Moritz Mehlem vs. Denise Francisco
Peggy Kristensen vs. Will Geoghegan
Tim Turnquist vs. Chuck Hudak

Stage 7:
Ewan Hall vs. Denise Francisco
Moritz Mehlem vs. Pete Butler
Chuck Hudak vs Will Geoghegan
Peggy Kristensen vs. Tim Turnquist




GROUP L2:

Stage 1:
Gavin Linnett vs. Michael "Balalaika"
Teun Parrel vs. Scott Kern
Scot Jahn vs. Jason Pokrzywinski
Andrew Cook vs. Jim Parsons

Stage 2:
Gavin Linnett vs. Scott Kern
Teun Parrel vs. Michael "Balalaika"
Scot Jahn vs. Jim Parsons
Andrew Cook vs. Jason Pokrzywinski

Stage 3:
Gavin Linnett vs. Jason Pokrzywinski
Teun Parrel vs. Jim Parsons
Scot Jahn vs. Michael "Balalaika"
Andrew Cook vs. Scott Kern

Stage 4:
Gavin Linnett vs. Jim Parsons
Andrew Cook vs. Michael "Balalaika"
Teun Parrel vs. Jason Pokrzywinski
Scot Jahn vs. Scott Kern

Stage 5:
Gavin Linnett vs. Teun Parrel
Scot Jahn vs. Andrew Cook
Michael "Balalaika"vs. Scott Kern
Jason Pokrzywinski vs. Jim Parsons

Stage 6:
Gavin Linnett vs. Andrew Cook
Teun Parrel vs. Scot Jahn
Michael "Balalaika"vs. Jim Parsons
Jason Pokrzywinski vs. Scott Kern

Stage 7:
Gavin Linnett vs. Scot Jahn
Teun Parrel vs. Andrew Cook
Scott Kern vs Jim Parsons
Michael "Balalaika"vs. Jason Pokrzywinski
 
Related Articles
1st Fabio's Fantasy Tour League - Round 2: Virtual Team List

Copyright © 2002-2011 by Daily Peloton.
| contact us |