Search the news archive:
 
1st Fabio's Fantasy Tour League - Round 1 SCHEDULE
 
By Fabio
Date: 7/7/2003
1st Fabio's Fantasy Tour League - Round 1 SCHEDULE
 
All matches of all 24 groups of Round 1. The Top 4 Virtual Teams of each group at the end of Stage 7 will get access to the Second Phase of the Fantasy Tour League. More details (e.g. Team Name and Nationality) of all participants in Round 1 of the League are available in the relative link at the bottom of the page.

GROUP A:

Stage 1:
Evan Oliphant vs. Tim McDonald
Rand Haley vs. Nancy Miano
Peter Donati vs. Ewan Hall
Lexi Tejeda vs. Jay Sween

Stage 2:
Evan Oliphant vs. Nancy Miano
Tim McDonald vs. Rand Haley
Peter Donati vs. Jay Sween
Lexi Tejeda vs. Ewan Hall

Stage 3:
Evan Oliphant vs. Ewan Hall
Rand Haley vs. Jay Sween
Peter Donati vs. Tim McDonald
Lexi Tejeda vs. Nancy Miano

Stage 4:
Evan Oliphant vs. Jay Sween
Rand Haley vs. Tim McDonald
Peter Donati vs. Nancy Miano
Lexi Tejeda vs. Ewan Hall

Stage 5:
Evan Oliphant vs. Rand Haley
Tim McDonald vs. Nancy Miano
Peter Donati vs. Lexi Tejeda
Ewan Hall vs. Jay Sween

Stage 6:
Evan Oliphant vs. Lexi Tejeda
Tim McDonald vs. Jay Sween
Peter Donati vs. Rand Haley
Ewan Hall vs. Nancy Miano

Stage 7:
Evan Oliphant vs. Peter Donati
Rand Haley vs. Lexi Tejeda
Tim McDonald vs. Ewan Hall
Nancy Miano vs. Jay Sween

GROUP B:

Stage 1:
David McCormick vs. Lubomir Kopanicak
Chuck Hudak vs. Brian Kelly
Primoz Ferkulj vs. David Brunk
Jan Dijkstra vs. Daniel Mourińo Hermida

Stage 2:
David McCormick vs. Brian Kelly
Chuck Hudak vs. Lubomir Kopanicak
Primoz Ferkulj vs. Daniel Mourińo Hermida
Jan Dijkstra vs. David Brunk

Stage 3:
David McCormick vs. David Brunk
Chuck Hudak vs. Daniel Mourińo Hermida
Primoz Ferkulj vs. Lubomir Kopanicak
Jan Dijkstra vs. Brian Kelly

Stage 4:
David McCormick vs. Daniel Mourińo Hermida
Jan Dijkstra vs. Lubomir Kopanicak
Chuck Hudak vs. David Brunk
Primoz Ferkulj vs. Brian Kelly

Stage 5:
David McCormick vs. Chuck Hudak
Primoz Ferkulj vs. Jan Dijkstra
Lubomir Kopanicak vs. Brian Kelly
David Brunk vs. Daniel Mourińo Hermida

Stage 6:
David McCormick vs. Jan Dijkstra
Chuck Hudak vs. Primoz Ferkulj
Lubomir Kopanicak vs. Daniel Mourińo Hermida
David Brunk vs. Brian Kelly

Stage 7:
David McCormick vs. Primoz Ferkulj
Chuck Hudak vs. Jan Dijkstra
Brian Kelly vs Daniel Mourińo Hermida
Lubomir Kopanicak vs. David Brunk

GROUP C:

Stage 1:
Mike Sondgeroth vs. Laura Fronhofer
Andre Umali vs. Matthew Stevenes
Chad Gagnier vs. Edwin Nijsen
Greg Carter vs. Markus Steil

Stage 2:
Mike Sondgeroth vs. Matthew Stevenes
Andre Umali vs. Laura Fronhofer
Chad Gagnier vs. Markus Steil
Greg Carter vs. Edwin Nijsen

Stage 3:
Mike Sondgeroth vs. Edwin Nijsen
Andre Umali vs. Markus Steil
Chad Gagnier vs. Laura Fronhofer
Greg Carter vs. Matthew Stevenes

Stage 4:
Mike Sondgeroth vs. Markus Steil
Greg Carter vs. Laura Fronhofer
Andre Umali vs. Edwin Nijsen
Chad Gagnier vs. Matthew Stevenes

Stage 5:
Mike Sondgeroth vs. Andre Umali
Chad Gagnier vs. Greg Carter
Laura Fronhofer vs. Matthew Stevenes
Edwin Nijsen vs. Markus Steil

Stage 6:
Mike Sondgeroth vs. Greg Carter
Andre Umali vs. Chad Gagnier
Laura Fronhofer vs. Markus Steil
Edwin Nijsen vs. Matthew Stevenes

Stage 7:
Mike Sondgeroth vs. Chad Gagnier
Andre Umali vs. Greg Carter
Matthew Stevenes vs Markus Steil
Laura Fronhofer vs. Edwin Nijsen

GROUP D:

Stage 1:
Mike Roe vs. Jon Little
Moritz Mehlem vs. Kevin Kempf
Jeffrey Berkowitz vs. Scot Jahn
Raymond Tiangco vs. Willem Punt

Stage 2:
Mike Roe vs. Kevin Kempf
Moritz Mehlem vs. Jon Little
Jeffrey Berkowitz vs. Willem Punt
Raymond Tiangco vs. Scot Jahn

Stage 3:
Mike Roe vs. Scot Jahn
Moritz Mehlem vs. Willem Punt
Jeffrey Berkowitz vs. Jon Little
Raymond Tiangco vs. Kevin Kempf

Stage 4:
Mike Roe vs. Willem Punt
Raymond Tiangco vs. Jon Little
Moritz Mehlem vs. Scot Jahn
Jeffrey Berkowitz vs. Kevin Kempf

Stage 5:
Mike Roe vs. Moritz Mehlem
Jeffrey Berkowitz vs. Raymond Tiangco
Jon Little vs. Kevin Kempf
Scot Jahn vs. Willem Punt

Stage 6:
Mike Roe vs. Raymond Tiangco
Moritz Mehlem vs. Jeffrey Berkowitz
Jon Little vs. Willem Punt
Scot Jahn vs. Kevin Kempf

Stage 7:
Mike Roe vs. Jeffrey Berkowitz
Moritz Mehlem vs. Raymond Tiangco
Kevin Kempf vs Willem Punt
Jon Little vs. Scot Jahn

GROUP E:

Stage 1:
Tom Reynolds vs. Niko Hinz
Mars Abantao vs. Troels Bjerregaard
Hans Jacob Hofgaard vs. Céline Tytgadt
Grant Kepler vs. Robert Nagoda

Stage 2:
Tom Reynolds vs. Troels Bjerregaard
Mars Abantao vs. Niko Hinz
Hans Jacob Hofgaard vs. Robert Nagoda
Grant Kepler vs. Céline Tytgadt

Stage 3:
Tom Reynolds vs. Céline Tytgadt
Mars Abantao vs. Robert Nagoda
Hans Jacob Hofgaard vs. Niko Hinz
Grant Kepler vs. Troels Bjerregaard

Stage 4:
Tom Reynolds vs. Robert Nagoda
Grant Kepler vs. Niko Hinz
Mars Abantao vs. Céline Tytgadt
Hans Jacob Hofgaard vs. Troels Bjerregaard

Stage 5:
Tom Reynolds vs. Mars Abantao
Hans Jacob Hofgaard vs. Grant Kepler
Niko Hinz vs. Troels Bjerregaard
Céline Tytgadt vs. Robert Nagoda

Stage 6:
Tom Reynolds vs. Grant Kepler
Mars Abantao vs. Hans Jacob Hofgaard
Niko Hinz vs. Robert Nagoda
Céline Tytgadt vs. Troels Bjerregaard

Stage 7:
Tom Reynolds vs. Hans Jacob Hofgaard
Mars Abantao vs. Grant Kepler
Troels Bjerregaard vs Robert Nagoda
Niko Hinz vs. Céline Tytgadt

GROUP F:
Stage 1:
Curt Kristensen vs. Mario Ballesteros
Andrew Cook vs. Dave Arnold
Javier Ezquerra Martinez vs. Robert Jeffers
Jeffrey Paul vs. Andranik Aghazarian

Stage 2:
Curt Kristensen vs. Dave Arnold
Andrew Cook vs. Mario Ballesteros
Javier Ezquerra Martinez vs. Andranik Aghazarian
Jeffrey Paul vs. Robert Jeffers

Stage 3:
Curt Kristensen vs. Robert Jeffers
Andrew Cook vs. Andranik Aghazarian
Javier Ezquerra Martinez vs. Mario Ballesteros
Jeffrey Paul vs. Dave Arnold

Stage 4:
Curt Kristensen vs. Andranik Aghazarian
Jeffrey Paul vs. Mario Ballesteros
Andrew Cook vs. Robert Jeffers
Javier Ezquerra Martinez vs. Dave Arnold

Stage 5:
Curt Kristensen vs. Andrew Cook
Javier Ezquerra Martinez vs. Jeffrey Paul
Mario Ballesteros vs. Dave Arnold
Robert Jeffers vs. Andranik Aghazarian

Stage 6:
Curt Kristensen vs. Jeffrey Paul
Andrew Cook vs. Javier Ezquerra Martinez
Mario Ballesteros vs. Andranik Aghazarian
Robert Jeffers vs. Dave Arnold

Stage 7:
Curt Kristensen vs. Javier Ezquerra Martinez
Andrew Cook vs. Jeffrey Paul
Dave Arnold vs Andranik Aghazarian
Mario Ballesteros vs. Robert Jeffers

GROUP G:

Stage 1:
Mick Veal vs. Phil Miano
Gavin Linnett vs. Dustin Lipson
Ińaki Rodríguez vs. Dan Suciu
Norbert Bauer vs. Michael Ryan

Stage 2:
Mick Veal vs. Dustin Lipson
Gavin Linnett vs. Phil Miano
Ińaki Rodríguez vs. Michael Ryan
Norbert Bauer vs. Dan Suciu

Stage 3:
Mick Veal vs. Dan Suciu
Gavin Linnett vs. Michael Ryan
Ińaki Rodríguez vs. Phil Miano
Norbert Bauer vs. Dustin Lipson

Stage 4:
Mick Veal vs. Michael Ryan
Norbert Bauer vs. Phil Miano
Gavin Linnett vs. Dan Suciu
Ińaki Rodríguez vs. Dustin Lipson

Stage 5:
Mick Veal vs. Gavin Linnett
Ińaki Rodríguez vs. Norbert Bauer
Phil Miano vs. Dustin Lipson
Dan Suciu vs. Michael Ryan

Stage 6:
Mick Veal vs. Norbert Bauer
Gavin Linnett vs. Ińaki Rodríguez
Phil Miano vs. Michael Ryan
Dan Suciu vs. Dustin Lipson

Stage 7:
Mick Veal vs. Ińaki Rodríguez
Gavin Linnett vs. Norbert Bauer
Dustin Lipson vs Michael Ryan
Phil Miano vs. Dan Suciu

GROUP H:

Stage 1:
Craig Robertson vs. Ron Morris
Rene Strandberg vs. Vince Belizario
Dominik Adams vs. Tom Irvine
Abraham Martínez González vs. Mauro Brunetti

Stage 2:
Craig Robertson vs. Vince Belizario
Rene Strandberg vs. Ron Morris
Dominik Adams vs. Mauro Brunetti
Abraham Martínez González vs. Tom Irvine

Stage 3:
Craig Robertson vs. Tom Irvine
Rene Strandberg vs. Mauro Brunetti
Dominik Adams vs. Ron Morris
Abraham Martínez González vs. Vince Belizario

Stage 4:
Craig Robertson vs. Mauro Brunetti
Abraham Martínez González vs. Ron Morris
Rene Strandberg vs. Tom Irvine
Dominik Adams vs. Vince Belizario

Stage 5:
Craig Robertson vs. Rene Strandberg
Dominik Adams vs. Abraham Martínez González
Ron Morris vs. Vince Belizario
Tom Irvine vs. Mauro Brunetti

Stage 6:
Craig Robertson vs. Abraham Martínez González
Rene Strandberg vs. Dominik Adams
Ron Morris vs. Mauro Brunetti
Tom Irvine vs. Vince Belizario

Stage 7:
Craig Robertson vs. Dominik Adams
Rene Strandberg vs. Abraham Martínez González
Vince Belizario vs Mauro Brunetti
Ron Morris vs. Tom Irvine

GROUP I:

Stage 1:
Niels Have vs. Christopher Boshart
John Gorman vs. Chuck Wilkins
Joanna Hurley vs. Jeff Fountain
Felix Bayer vs. Jeff Ofsanko

Stage 2:
Niels Have vs. Chuck Wilkins
John Gorman vs. Christopher Boshart
Joanna Hurley vs. Jeff Ofsanko
Felix Bayer vs. Jeff Fountain

Stage 3:
Niels Have vs. Jeff Fountain
John Gorman vs. Jeff Ofsanko
Joanna Hurley vs. Christopher Boshart
Felix Bayer vs. Chuck Wilkins

Stage 4:
Niels Have vs. Jeff Ofsanko
Felix Bayer vs. Christopher Boshart
John Gorman vs. Jeff Fountain
Joanna Hurley vs. Chuck Wilkins

Stage 5:
Niels Have vs. John Gorman
Joanna Hurley vs. Felix Bayer
Christopher Boshart vs. Chuck Wilkins
Jeff Fountain vs. Jeff Ofsanko

Stage 6:
Niels Have vs. Felix Bayer
John Gorman vs. Joanna Hurley
Christopher Boshart vs. Jeff Ofsanko
Jeff Fountain vs. Chuck Wilkins

Stage 7:
Niels Have vs. Joanna Hurley
John Gorman vs. Felix Bayer
Chuck Wilkins vs Jeff Ofsanko
Christopher Boshart vs. Jeff Fountain

GROUP J:

Stage 1:
David Baer vs. Scott Kern
Martin Solms vs. Patrick Sharp
Will Geoghegan vs. Joe Walsh
Michael Garner vs. Matthias Jünemann

Stage 2:
David Baer vs. Patrick Sharp
Martin Solms vs. Scott Kern
Will Geoghegan vs. Matthias Jünemann
Michael Garner vs. Joe Walsh

Stage 3:
David Baer vs. Joe Walsh
Martin Solms vs. Matthias Jünemann
Will Geoghegan vs. Scott Kern
Michael Garner vs. Patrick Sharp

Stage 4:
David Baer vs. Matthias Jünemann
Michael Garner vs. Scott Kern
Martin Solms vs. Joe Walsh
Will Geoghegan vs. Patrick Sharp

Stage 5:
David Baer vs. Martin Solms
Will Geoghegan vs. Michael Garner
Scott Kern vs. Patrick Sharp
Joe Walsh vs. Matthias Jünemann

Stage 6:
David Baer vs. Michael Garner
Martin Solms vs. Will Geoghegan
Scott Kern vs. Matthias Jünemann
Joe Walsh vs. Patrick Sharp

Stage 7:
David Baer vs. Will Geoghegan
Martin Solms vs. Michael Garner
Patrick Sharp vs Matthias Jünemann
Scott Kern vs. Joe Walsh

GROUP K:

Stage 1:
Andrew Blaskett vs. Benjamin Clark
John Tassara Solari vs. Louise Morris
Matt Duggan vs. Bernd Angenendt
Scott Cairns vs. Cary Whaley

Stage 2:
Andrew Blaskett vs. Louise Morris
John Tassara Solari vs. Benjamin Clark
Matt Duggan vs. Cary Whaley
Scott Cairns vs. Bernd Angenendt

Stage 3:
Andrew Blaskett vs. Bernd Angenendt
John Tassara Solari vs. Cary Whaley
Matt Duggan vs. Benjamin Clark
Scott Cairns vs. Louise Morris

Stage 4:
Andrew Blaskett vs. Cary Whaley
Scott Cairns vs. Benjamin Clark
John Tassara Solari vs. Bernd Angenendt
Matt Duggan vs. Louise Morris

Stage 5:
Andrew Blaskett vs. John Tassara Solari
Matt Duggan vs. Scott Cairns
Benjamin Clark vs. Louise Morris
Bernd Angenendt vs. Cary Whaley

Stage 6:
Andrew Blaskett vs. Scott Cairns
John Tassara Solari vs. Matt Duggan
Benjamin Clark vs. Cary Whaley
Bernd Angenendt vs. Louise Morris

Stage 7:
Andrew Blaskett vs. Matt Duggan
John Tassara Solari vs. Scott Cairns
Louise Morris vs Cary Whaley
Benjamin Clark vs. Bernd Angenendt

GROUP L:

Stage 1:
Michael Miller vs. Christopher S. Hurt
Peggy Kristensen vs. Andrew McGrath
Jim Klepper vs. Harm Hanemaayer
Robert Lyons vs. Peter (TeamCoach)

Stage 2:
Michael Miller vs. Andrew McGrath
Peggy Kristensen vs. Christopher S. Hurt
Jim Klepper vs. Peter (TeamCoach)
Robert Lyons vs. Harm Hanemaayer

Stage 3:
Michael Miller vs. Harm Hanemaayer
Peggy Kristensen vs. Peter (TeamCoach)
Jim Klepper vs. Christopher S. Hurt
Robert Lyons vs. Andrew McGrath

Stage 4:
Michael Miller vs. Peter (TeamCoach)
Robert Lyons vs. Christopher S. Hurt
Peggy Kristensen vs. Harm Hanemaayer
Jim Klepper vs. Andrew McGrath
Stage 5:
Michael Miller vs. Peggy Kristensen
Jim Klepper vs. Robert Lyons
Christopher S. Hurt vs. Andrew McGrath
Harm Hanemaayer vs. Peter (TeamCoach)
Stage 6:
Michael Miller vs. Robert Lyons
Peggy Kristensen vs. Jim Klepper
Christopher S. Hurt vs. Peter (TeamCoach)
Harm Hanemaayer vs. Andrew McGrath
Stage 7:
Michael Miller vs. Jim Klepper
Peggy Kristensen vs. Robert Lyons
Andrew McGrath vs Peter (TeamCoach)
Christopher S. Hurt vs. Harm Hanemaayer

GROUP M:

Stage 1:
Jerry Plagge vs. Aurélien Delaurent
Josu Sampelayo vs. Patrick Shipley
Tim Maros vs. Jim Volsansky
Jim Robson vs. Bryan Hurley

Stage 2:
Jerry Plagge vs. Patrick Shipley
Josu Sampelayo vs. Aurélien Delaurent
Tim Maros vs. Bryan Hurley
Jim Robson vs. Jim Volsansky

Stage 3:
Jerry Plagge vs. Jim Volsansky
Josu Sampelayo vs. Bryan Hurley
Tim Maros vs. Aurélien Delaurent
Jim Robson vs. Patrick Shipley

Stage 4:
Jerry Plagge vs. Bryan Hurley
Jim Robson vs. Aurélien Delaurent
Josu Sampelayo vs. Jim Volsansky
Tim Maros vs. Patrick Shipley

Stage 5:
Jerry Plagge vs. Josu Sampelayo
Tim Maros vs. Jim Robson
Aurélien Delaurent vs. Patrick Shipley
Jim Volsansky vs. Bryan Hurley

Stage 6:
Jerry Plagge vs. Jim Robson
Josu Sampelayo vs. Tim Maros
Aurélien Delaurent vs. Bryan Hurley
Jim Volsansky vs. Patrick Shipley

Stage 7:
Jerry Plagge vs. Tim Maros
Josu Sampelayo vs. Jim Robson
Patrick Shipley vs Bryan Hurley
Aurélien Delaurent vs. Jim Volsansky

GROUP N:

Stage 1:
Steve Hermanson vs. Brian King
Les Tooze vs. Frank Fronhofer
Mark Herbert vs. Greggor Hall
Andrea Grandi vs. Lou Molvin

Stage 2:
Steve Hermanson vs. Frank Fronhofer
Les Tooze vs. Brian King
Mark Herbert vs. Lou Molvin
Andrea Grandi vs. Greggor Hall

Stage 3:
Steve Hermanson vs. Greggor Hall
Les Tooze vs. Lou Molvin
Mark Herbert vs. Brian King
Andrea Grandi vs. Frank Fronhofer

Stage 4:
Steve Hermanson vs. Lou Molvin
Andrea Grandi vs. Brian King
Les Tooze vs. Greggor Hall
Mark Herbert vs. Frank Fronhofer

Stage 5:
Steve Hermanson vs. Les Tooze
Mark Herbert vs. Andrea Grandi
Brian King vs. Frank Fronhofer
Greggor Hall vs. Lou Molvin

Stage 6:
Steve Hermanson vs. Andrea Grandi
Les Tooze vs. Mark Herbert
Brian King vs. Lou Molvin
Greggor Hall vs. Frank Fronhofer

Stage 7:
Steve Hermanson vs. Mark Herbert
Les Tooze vs. Andrea Grandi
Frank Fronhofer vs Lou Molvin
Brian King vs. Greggor Hall

GROUP O:

Stage 1:
Amanda Mar vs. Vaughn Trevisanut
Doris Herman vs. Philipp Kóther
Patrick Cowan vs. Rainer Sprehe
Karen Sondgeroth vs. Phil Trostel

Stage 2:
Amanda Mar vs. Philipp Kóther
Doris Herman vs. Vaughn Trevisanut
Patrick Cowan vs. Phil Trostel
Karen Sondgeroth vs. Rainer Sprehe

Stage 3:
Amanda Mar vs. Rainer Sprehe
Doris Herman vs. Phil Trostel
Patrick Cowan vs. Vaughn Trevisanut
Karen Sondgeroth vs. Philipp Kóther

Stage 4:
Amanda Mar vs. Phil Trostel
Karen Sondgeroth vs. Vaughn Trevisanut
Doris Herman vs. Rainer Sprehe
Patrick Cowan vs. Philipp Kóther

Stage 5:
Amanda Mar vs. Doris Herman
Patrick Cowan vs. Karen Sondgeroth
Vaughn Trevisanut vs. Philipp Kóther
Rainer Sprehe vs. Phil Trostel

Stage 6:
Amanda Mar vs. Karen Sondgeroth
Doris Herman vs. Patrick Cowan
Vaughn Trevisanut vs. Phil Trostel
Rainer Sprehe vs. Philipp Kóther

Stage 7:
Amanda Mar vs. Patrick Cowan
Doris Herman vs. Karen Sondgeroth
Philipp Kóther vs Phil Trostel
Vaughn Trevisanut vs. Rainer Sprehe

GROUP P:

Stage 1:
Jason Pokrzywinski vs. Martin Sherrington
Leighton Davies vs. Francisco Martínez González
Martin Tejeda vs. Lee Vega
Nigel Ravenhill vs. Patrick McNeal

Stage 2:
Jason Pokrzywinski vs. Francisco Martínez González
Leighton Davies vs. Martin Sherrington
Martin Tejeda vs. Patrick McNeal
Nigel Ravenhill vs. Lee Vega

Stage 3:
Jason Pokrzywinski vs. Lee Vega
Leighton Davies vs. Patrick McNeal
Martin Tejeda vs. Martin Sherrington
Nigel Ravenhill vs. Francisco Martínez González

Stage 4:
Jason Pokrzywinski vs. Patrick McNeal
Nigel Ravenhill vs. Martin Sherrington
Leighton Davies vs. Lee Vega
Martin Tejeda vs. Francisco Martínez González

Stage 5:
Jason Pokrzywinski vs. Leighton Davies
Martin Tejeda vs. Nigel Ravenhill
Martin Sherrington vs. Francisco Martínez González
Lee Vega vs. Patrick McNeal

Stage 6:
Jason Pokrzywinski vs. Nigel Ravenhill
Leighton Davies vs. Martin Tejeda
Martin Sherrington vs. Patrick McNeal
Lee Vega vs. Francisco Martínez González

Stage 7:
Jason Pokrzywinski vs. Martin Tejeda
Leighton Davies vs. Nigel Ravenhill
Francisco Martínez González vs Patrick McNeal
Martin Sherrington vs. Lee Vega

GROUP Q:

Stage 1:
Craig Cheeseman vs. Joni Johnson
Jakob Duma vs. Tim Turnquist
Tim Polack vs. Betsy Baker
Miles Hurley vs. Jl Nicholas

Stage 2:
Craig Cheeseman vs. Tim Turnquist
Jakob Duma vs. Joni Johnson
Tim Polack vs. Jl Nicholas
Miles Hurley vs. Betsy Baker

Stage 3:
Craig Cheeseman vs. Betsy Baker
Jakob Duma vs. Jl Nicholas
Tim Polack vs. Joni Johnson
Miles Hurley vs. Tim Turnquist

Stage 4:
Craig Cheeseman vs. Jl Nicholas
Miles Hurley vs. Joni Johnson
Jakob Duma vs. Betsy Baker
Tim Polack vs. Tim Turnquist

Stage 5:
Craig Cheeseman vs. Jakob Duma
Tim Polack vs. Miles Hurley
Joni Johnson vs. Tim Turnquist
Betsy Baker vs. Jl Nicholas

Stage 6:
Craig Cheeseman vs. Miles Hurley
Jakob Duma vs. Tim Polack
Joni Johnson vs. Jl Nicholas
Betsy Baker vs. Tim Turnquist

Stage 7:
Craig Cheeseman vs. Tim Polack
Jakob Duma vs. Miles Hurley
Tim Turnquist vs Jl Nicholas
Joni Johnson vs. Betsy Baker

GROUP R:

Stage 1:
Neil Cousins vs. Jaume Buqueras
Sara Garner vs. Robert Smiely
Teun Parrel vs. Matt Haigh
John Lobosco vs. Marco Santoro

Stage 2:
Neil Cousins vs. Robert Smiely
Sara Garner vs. Jaume Buqueras
Teun Parrel vs. Marco Santoro
John Lobosco vs. Matt Haigh

Stage 3:
Neil Cousins vs. Matt Haigh
Sara Garner vs. Marco Santoro
Teun Parrel vs. Jaume Buqueras
John Lobosco vs. Robert Smiely

Stage 4:
Neil Cousins vs. Marco Santoro
John Lobosco vs. Jaume Buqueras
Sara Garner vs. Matt Haigh
Teun Parrel vs. Robert Smiely

Stage 5:
Neil Cousins vs. Sara Garner
Teun Parrel vs. John Lobosco
Jaume Buqueras vs. Robert Smiely
Matt Haigh vs. Marco Santoro

Stage 6:
Neil Cousins vs. John Lobosco
Sara Garner vs. Teun Parrel
Jaume Buqueras vs. Marco Santoro
Matt Haigh vs. Robert Smiely

Stage 7:
Neil Cousins vs. Teun Parrel
Sara Garner vs. John Lobosco
Robert Smiely vs Marco Santoro
Jaume Buqueras vs. Matt Haigh

GROUP S:

Stage 1:
Heidi Faller vs. Svenja
Brannon Amtower vs. Scott J. Couch
Jonathan Brelsford vs. David Reed
Amber McFarlane vs. Wes Majick

Stage 2:
Heidi Faller vs. Scott J. Couch
Brannon Amtower vs. Svenja
Jonathan Brelsford vs. Wes Majick
Amber McFarlane vs. David Reed

Stage 3:
Heidi Faller vs. David Reed
Brannon Amtower vs. Wes Majick
Jonathan Brelsford vs. Svenja
Amber McFarlane vs. Scott J. Couch

Stage 4:
Heidi Faller vs. Wes Majick
Amber McFarlane vs. Svenja
Brannon Amtower vs. David Reed
Jonathan Brelsford vs. Scott J. Couch

Stage 5:
Heidi Faller vs. Brannon Amtower
Jonathan Brelsford vs. Amber McFarlane
Svenja vs. Scott J. Couch
David Reed vs. Wes Majick

Stage 6:
Heidi Faller vs. Amber McFarlane
Brannon Amtower vs. Jonathan Brelsford
Svenja vs. Wes Majick
David Reed vs. Scott J. Couch

Stage 7:
Heidi Faller vs. Jonathan Brelsford
Brannon Amtower vs. Amber McFarlane
Scott J. Couch vs Wes Majick
Svenja vs. David Reed

GROUP T:

Stage 1:
Michael Plönzke vs. Julian Fernandes
Judith Angela vs. Jonathan Podmore
Chris Tunnock vs. Marc Reisman
Paul Blatter vs. Peter Hurley

Stage 2:
Michael Plönzke vs. Jonathan Podmore
Judith Angela vs. Julian Fernandes
Chris Tunnock vs. Peter Hurley
Paul Blatter vs. Marc Reisman

Stage 3:
Michael Plönzke vs. Marc Reisman
Judith Angela vs. Peter Hurley
Chris Tunnock vs. Julian Fernandes
Paul Blatter vs. Jonathan Podmore

Stage 4:
Michael Plönzke vs. Peter Hurley
Paul Blatter vs. Julian Fernandes
Judith Angela vs. Marc Reisman
Chris Tunnock vs. Jonathan Podmore

Stage 5:
Michael Plönzke vs. Judith Angela
Chris Tunnock vs. Paul Blatter
Julian Fernandes vs. Jonathan Podmore
Marc Reisman vs. Peter Hurley

Stage 6:
Michael Plönzke vs. Paul Blatter
Judith Angela vs. Chris Tunnock
Julian Fernandes vs. Peter Hurley
Marc Reisman vs. Jonathan Podmore

Stage 7:
Michael Plönzke vs. Chris Tunnock
Judith Angela vs. Paul Blatter
Jonathan Podmore vs Peter Hurley
Julian Fernandes vs. Marc Reisman

GROUP U:

Stage 1:
Jim Parsons vs. Marc Millstone
Francesco Grandi vs. Mike Pease
Andrew Titman vs. Aritz Azkune
Donn Van Winkle vs. Jens Stichnote

Stage 2:
Jim Parsons vs. Mike Pease
Francesco Grandi vs. Marc Millstone
Andrew Titman vs. Jens Stichnote
Donn Van Winkle vs. Aritz Azkune

Stage 3:
Jim Parsons vs. Aritz Azkune
Francesco Grandi vs. Jens Stichnote
Andrew Titman vs. Marc Millstone
Donn Van Winkle vs. Mike Pease

Stage 4:
Jim Parsons vs. Jens Stichnote
Donn Van Winkle vs. Marc Millstone
Francesco Grandi vs. Aritz Azkune
Andrew Titman vs. Mike Pease

Stage 5:
Jim Parsons vs. Francesco Grandi
Andrew Titman vs. Donn Van Winkle
Marc Millstone vs. Mike Pease
Aritz Azkune vs. Jens Stichnote

Stage 6:
Jim Parsons vs. Donn Van Winkle
Francesco Grandi vs. Andrew Titman
Marc Millstone vs. Jens Stichnote
Aritz Azkune vs. Mike Pease

Stage 7:
Jim Parsons vs. Andrew Titman
Francesco Grandi vs. Donn Van Winkle
Mike Pease vs Jens Stichnote
Marc Millstone vs. Aritz Azkune

GROUP V:

Stage 1:
Arnold Gamper vs. Stefano Figallo
Michael (Balalaika) vs. Barry Conrad Willey
Manny Samaniego vs. Matt Latyszonek
Michelle Boyd vs. Jeff McFarlane

Stage 2:
Arnold Gamper vs. Barry Conrad Willey
Michael (Balalaika) vs. Stefano Figallo
Manny Samaniego vs. Jeff McFarlane
Michelle Boyd vs. Matt Latyszonek

Stage 3:
Arnold Gamper vs. Matt Latyszonek
Michael (Balalaika) vs. Jeff McFarlane
Manny Samaniego vs. Stefano Figallo
Michelle Boyd vs. Barry Conrad Willey

Stage 4:
Arnold Gamper vs. Jeff McFarlane
Michelle Boyd vs. Stefano Figallo
Michael (Balalaika) vs. Matt Latyszonek
Manny Samaniego vs. Barry Conrad Willey

Stage 5:
Arnold Gamper vs. Michael (Balalaika)
Manny Samaniego vs. Michelle Boyd
Stefano Figallo vs. Barry Conrad Willey
Matt Latyszonek vs. Jeff McFarlane

Stage 6:
Arnold Gamper vs. Michelle Boyd
Michael (Balalaika) vs. Manny Samaniego
Stefano Figallo vs. Jeff McFarlane
Matt Latyszonek vs. Barry Conrad Willey

Stage 7:
Arnold Gamper vs. Manny Samaniego
Michael (Balalaika) vs. Michelle Boyd
Barry Conrad Willey vs Jeff McFarlane
Stefano Figallo vs. Matt Latyszonek

GROUP W:

Stage 1:
Doug Bennett vs. Jesse Feinberg
Roger D. Herbert vs. Lisa Barford
Jason Walle vs. David Murden
Pete Butler vs. Sharon Sharp

Stage 2:
Doug Bennett vs. Lisa Barford
Roger D. Herbert vs. Jesse Feinberg
Jason Walle vs. Sharon Sharp
Pete Butler vs. David Murden

Stage 3:
Doug Bennett vs. David Murden
Roger D. Herbert vs. Sharon Sharp
Jason Walle vs. Jesse Feinberg
Pete Butler vs. Lisa Barford

Stage 4:
Doug Bennett vs. Sharon Sharp
Pete Butler vs. Jesse Feinberg
Roger D. Herbert vs. David Murden
Jason Walle vs. Lisa Barford

Stage 5:
Doug Bennett vs. Roger D. Herbert
Jason Walle vs. Pete Butler
Jesse Feinberg vs. Lisa Barford
David Murden vs. Sharon Sharp

Stage 6:
Doug Bennett vs. Pete Butler
Roger D. Herbert vs. Jason Walle
Jesse Feinberg vs. Sharon Sharp
David Murden vs. Lisa Barford

Stage 7:
Doug Bennett vs. Jason Walle
Roger D. Herbert vs. Pete Butler
Lisa Barford vs Sharon Sharp
Jesse Feinberg vs. David Murden

GROUP X:

Stage 1:
Denise Francisco vs. Mike Barker (Myk-B)
Bob Titman vs. Michael Elmer
Eric Price vs. Tim Oh
Jason Minato vs. Donna Edlin

Stage 2:
Denise Francisco vs. Michael Elmer
Bob Titman vs. Mike Barker (Myk-B)
Eric Price vs. Donna Edlin
Jason Minato vs. Tim Oh

Stage 3:
Denise Francisco vs. Tim Oh
Bob Titman vs. Donna Edlin
Eric Price vs. Mike Barker (Myk-B)
Jason Minato vs. Michael Elmer

Stage 4:
Denise Francisco vs. Donna Edlin
Jason Minato vs. Mike Barker (Myk-B)
Bob Titman vs. Tim Oh
Eric Price vs. Michael Elmer

Stage 5:
Denise Francisco vs. Bob Titman
Eric Price vs. Jason Minato
Mike Barker (Myk-B) vs. Michael Elmer
Tim Oh vs. Donna Edlin

Stage 6:
Denise Francisco vs. Jason Minato
Bob Titman vs. Eric Price
Mike Barker (Myk-B) vs. Donna Edlin
Tim Oh vs. Michael Elmer

Stage 7:
Denise Francisco vs. Eric Price
Bob Titman vs. Jason Minato
Michael Elmer vs Donna Edlin
Mike Barker (Myk-B) vs. Tim Oh
 
Related Articles
1st FABIO'S FANTASY TOUR LEAGUE - PRELIMINARY ROUND
1st Fabio's Fantasy Tour League - Round 1: Groups

Copyright © 2002-2011 by Daily Peloton.
| contact us |